صفحه اولخبرهایادداشتآیینه تلاشآلبوم تصاویرزندگینامهاردکانسایت مرتبطتماس
  نسخه قابل پرینتنسخه قابل دانلودمعرفی این صفحه به دوستان

تاریخ ارسال: 4 مهر 1396                                     کد خبر: 3070

تابش: آتش نشانی شغلی انسان دوستانه و ایثارگرانه است


همزمان با هفتم مهرماه روز آتش نشانی و ایمنی، نماینده مردم اردکان از ایستگاه مرکزی آتش نشانی این شهر بازدید کرد و ضمن بزرگداشت این روز و تقدیر از زحمات و فداکاری های پرسنل آتش نشانی اردکان، یاد و خاطره شهدای آتش نشان را نیز گرامی داشت.

"محمدرضا تابش" در این بازدید گفت: برای پیشگیری از حوادث، ارتقاء ایمنی فرآیندها و تجهیزات به تنهایی موثر نیست و باید با حذف شرایط و اعمال ناایمن، به این هدف رسید البته نباید از نظر دور داشت که رفتار انسانها، تحت تاثیر بسیاری از فاکتورهای جسمانی، روانی، اجتماعی، محیطی و غیره است که در وقوع حوادث موثر است.

وی ادامه داد: پیچیدن یک نسخه کلی برای پیشگیری و کاهش حوادث در تمامی محیط های کاری امکان پذیر نمی باشد، اما به طور کلی می توان با استقرار سیستم های مدیریت ایمنی، توجه به آموزش کارکنان و تلاش در راستای تغییر نگرش آنان، رصد کردن ایمنی محیط کار و بهینه سازی آن و ایمن سازی تجهیزات و توجه به مسائل رفتاری کارکنان تا حد زیادی در پیشگیری و کاهش حوادث موفق عمل نمود.

نماینده مردم اردکان با بیان اینکه این وظیفه ای است که دستگاه های مرتبط باید به آن اهتمام داشته باشند اظهار داشت: آتش نشانی باید براي هر پروژه، شاخص هاي فني و اجتناب از خطر و بهبود سيستم هاي بهره برداري و همچنين "پدافند غيرعامل" براي مراکز و اماكن شهري، ساختمان هاي حياتي و حساس و تاسيسات قابل اهميت را مورد ارزيابي قرار دهد و بر اعمال ضوابط و مقررات نظارت دائمی داشته باشد.

"تابش" عنوان نمود: آتش نشانی شغلی انسان دوستانه و ایثارگرانه است و خدمات آتش نشانان و جانفشانی آنان برای حفظ جان و مال مردم، شایسته تقدیر است.

وی با تاکید بر تامین و آموزش نیروی انسانی مورد نیاز و تجهیزات لازم برای ایستگاه های آتش نشانی شهرستان گفت:  اردکان بدلیل رشد جمعیت و توسعه اقتصادی و موقعیت مکانی خاص، نیاز به توجه ویژه در بخش ایمنی کار و استانداردسازی ابنیه دارد و امیدوارم هر چه زودتر نسبت به راه اندازی ایستگاه احمدآباد که مکان و تجهیزات آن آماده است و تاسیس ایستگاهی در شهرک صنعتی اقدام شود‌.

در این مراسم که فرماندار، سرپرست شهرداری، رئیس و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر اردکان نیز حضور داشتند، از آتش نشانان اردکانی تقدیر شد.

گفتنی است هفتم مهر در تقویم کشورمان به عنوان روز آتش نشان نامگذاری شده است و علت آن، در روز ۷ مهر ۱۳۵۹ وقتی که دشمن بعثی به پالایشگاه آبادان حمله هوایی کرد، آتش نشانان منطقه و شهر های اطراف برای مهار آتش به پالایشگاه رفتند که در حین عملیات خاموش کردن آتش، مجددا هواپیماهای دشمن اقدام به بمباران پالایشگاه می کنند که منجر به شهادت تعداد زیادی از آتش نشانان می شود.


منبع:http://www.tabesh-ardakan.com


 
صفحه اول | خبرها | یادداشت | آیینه تلاش | آلبوم تصاویر | زندگینامه | اردکان | سایتهای مرتبط | تماس