صفحه اولخبرهایادداشتآیینه تلاشآلبوم تصاویرزندگینامهاردکانسایت مرتبطتماس
  نسخه قابل پرینتنسخه قابل دانلودمعرفی این صفحه به دوستان

تاریخ ارسال: 10 مهر 1396                                     کد خبر: 3072

در هزار و دويست و سي و هشتمين جلسه شوراي پول و اعتبار چه گذشت؟
در آخرین جلسه شورای عالی پول اعتبار که عصر امروز برگزار شد پیرامون دستورالعمل موسسات اعتباری و تشکیل شورایی برای نظارت بر فروش مال و املاک و چگونگی صرف آن جهت تامین سپرده های مردم بحث و تصمیم گیری شد و مسعود نیلی نیز بعنوان عضو جدید این شورا، معارفه شد.

عضو ناظر شورای پول و اعتبار گفت: در این جلسه دستورالعمل قوانين و مقررات موسسات اعتباري به تصويب رسيد.

"محمدرضا تابش" با بیان اینکه اعضا درخصوص بازنگري دستورالعمل ناظر بر ضمانت نامه بانكي بحث و تبادل نظر کردند عنوان داشت: نظرات متفاوت درباره نحوه صدور ضمانت نامه و تامين وثايق لازم باعث شد تا ادامه رسيدگي به موضوع در جلسه بعد پیگیری و ادامه یابد.

وی با اشاره به موضوع اخیر موسسات مالی و اعتباری اظهار داشت: بحث مفصلی پيرامون چگونگي فعل و انفعالات اتفاق افتاده در برخي موسسات فاقد مجوز و يا داراي مجوز انجام شد و اعضا دیدگاه های مختلفی را پيرامون چگونگي تامين سپرده هاي مردم بيان نمودند و همچنین بحث مديريت بانك مركزي در كمك به حل مشكل و اعطاي خطوط اعتباري نیز طرح و بررسی شد.

"تابش" ادامه داد: براي نظارت بر فروش مال و املاك و چگونگي صرف آن جهت تامين سپرده هاي مردم قرار شد هياتي مركب از نمايندگاني از هيات تصفيه فرشتگان؛ هيات مديره كاسپين، نماينده بانك مركزي، نماينده دادستاني، نماينده وزارت اقتصاد و دو تن از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي تشكيل شود.

عضو هیات انتظامی بانکها ادامه داد: دادستان كل اعلام كرد با پيگيري هاي انجام شده كليه مبالغ خطوط اعتباري كه توسط بعضي محاكم قوه قضاييه توقيف شده بود آزاد شده كه روند تعيين تكليف سپرده گذاران کاسپین را تا سپرده های يكصد و دويست ميليون تومان، تسهيل خواهد كرد.

"تابش" تصریح کرد: فعلا بخشي از سپرده هاي مردم از محل خطوط اعتباري كه در قبال قيمت گذاري و فروش اموال و املاك اينگونه موسسات اعتباري تامين مي شود پرداخت و در مراحل بعدي در صورت لزوم مجلس و دولت راجع به چگونگي تامين خسارت ها تصميم بگيرند.

نماینده مردم اردکان در پایان گفت: دكتر نيلي به عنوان عضو جديد شوراي پول و اعتبار سوگند ياد كرد.


منبع:http://www.tabesh-ardakan.com


 
صفحه اول | خبرها | یادداشت | آیینه تلاش | آلبوم تصاویر | زندگینامه | اردکان | سایتهای مرتبط | تماس