صفحه اولخبرهایادداشتآیینه تلاشآلبوم تصاویرزندگینامهاردکانسایت مرتبطتماس
  نسخه قابل پرینتنسخه قابل دانلودمعرفی این صفحه به دوستان

تاریخ ارسال: 1 فروردین 1397                                     کد خبر: 3258

تابش: مردم برای تحقق شعار سال مطالبه گری کنند


نماینده مردم اردکان در صبح اولین روز از سال جدید در جمع اقشار مختلف مردم این شهرستان با تسلیت شهادت امام هادی (ع) و تبریک سال نو به هموطنان و آرزوی بهروزی و پیروزی و شادی و خیر و برکت برای آنها گفت: جا دارد سپاسگزاری کنم از ملت شریف ایران که در سال گذشته با بردباری، ناملایمات و حوادث ناگوار را تحمل کردند و همچون قبل علیرغم گلایه مندی ها، با حضور چشمگیر خویش در صحنه های تعیین‌کننده؛ "وحدت ملی" را متجلی ساختند و با "ارتقای منافع ملی"، بدخواهان این ملت تاریخ ساز را مایوس کردند.

"محمدرضا تابش" با تشکر از دست اندرکاران هر سه قوه که همت کردند تا اسباب توسعه و پیشرفت کشور فراهم آید تصریح کرد: بروز اعتراضات مردمی نشان داد که صدای مردم به خوبی شنیده نمی‌شود و مسئولان نسبت به تحقق خواسته‌ها و مطالبات آنها در بخش‌هایی ناموفق بوده‌ اند، البته بسیاری از موضوعات و موارد قابل پیش بینی بوده و امیدواریم این "هشدار دلسوزانه مردم" موجب گردد تا با اصلاح اساسی در ساختارها و راهبردها، کشور آنچنان که شایسته است مسیر ترقی و تعالی را طی کند و نیازها و تقاضاهای اقشار مختلف خصوصا نسل جوان شاداب و عالم و کارآمد؛ با مشارکت خود آنان برطرف گردد.

وی تاکید کرد: مسلما باور به توانمندی نسل جوان عالم، متعهد و آگاه و فراهم کردن بستر حضور آنها برای ایفای مسئولیت‌های مختلف در جامعه، معجزه هایی همانند پیروزی انقلاب اسلامی و دوران عزت بخش دفاع مقدس را رقم خواهد زد و کشور را از تنگناهای موجود رهایی خواهد بخشید.

نماینده اردکان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شعار سال گفت:  تقدیر و سپاسگزاری دارم از رهبر معظم انقلاب اسلامی که با درک تحولات زمانه و نیازهای کشور، امسال را به نام " سال حمایت از کالای ایرانی" نامگذاری نمودند و تحقق این مهم را در گرو تلاش و کار و مسئولیت شناسی آحاد مردم و مسئولان دانستند.

"محمدرضا تابش" ادامه داد: اهتمام به عملیاتی کردن این شعار؛ رفع تنگناهای اقتصادی کشور، بهبود وضعیت معیشتی مردم، رونق سرمایه‌گذاری و اشتغال، و گامی در جهت تحقق عدالت و کاهش جلوه های خشن و ناراحت کننده آسیب‌های اجتماعی خواهد بود.

وی ابراز امیدواری کرد شعار سال با تبیین راهبردها و مسئولیت‌های هر سه قوه و انتظاراتی که از مردم هست و حمایت هایی که از آنها خواهد شد جامعه عمل به خود بپوشاند.

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس با تشریح الزمات قوا و برخی نهادهای تصمیم ساز در این امر مهم گفت: دولت وظیفه دارد تا با فراهم کردن زیرساخت‌ها و بستر توسعه متوازن در کشور، سرمایه گذاری را تسهیل کنند و تولید و اشتغال زائی را شکل دهد.

منتخب مردم اردکان در خانه ملت همچنین گفت: مجلس باید قوانین منطبق بر استانداردهای روز و متناسب با تحولات زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی را تدوین کند و تعارضات قانونی و قوانین قدیمی و دست و پاگیر را ملغی  نماید.

 وی ادامه داد: قوه قضاییه و نیروی انتظامی نیز باید قاطعانه جلوی قاچاق کالا به کشور را بگیرد و با تضعیف کنندگان تولید ملی برخورد قانونی نماید.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نقش سیستم بانکی و نظارتی کشور را مهم برشمرد و عنوان داشت: صندوق توسعه ملی و بانک ها باید برای تحقق این شعار برنامه عملیاتی با ضمانت اجرایی ارائه کنند و نهاد مالیاتی کشور و سازمان تامین اجتماعی نیز مشوق های لازم را برای تولید کنندگان کالاهای مرغوب در نظر بگیرند و از طرفی، استاندارد نیز در نظارت بر مرغوبیت کالاهای تولید شده و اعمال مشوق هایی که تولید کالای ایرانی مرغوب را ترویج می‌کند، اهتمام ورزد.

 "تابش" با تاکید بر نقش صدا و سیما و رسانه ها و فضای مجازی بر استفاده از روش های تاثیرگذار تبلیغ تولید کالای مرغوب و مصرف کالای ایرانی تصریح کرد: تولید کنندگان نیز با تولید کالای مرغوب و منطبق بر استانداردهای فنی و علمی روز دنیا که قابل رقابت با برندهای خارجی باشد شوق خرید کالای ایرانی را در ملت تقویت کنند البته نوسازی و بازسازی صنایع فرسوده و استفاده از فناوری های روز دنیا در صنعت مستلزم سرمایه گذاری های کلان و ارتباطات موثر با دنیا است که در این خصوص نیز هم وزارت صنعت و هم وزارت امور خارجه، مسئولیت سترگی دارند.

عضو شورای عالی پول و اعتبار اضافه کرد: خوشبختانه در آخرین جلسات این شورا کارگروهی برای بررسی چگونگی رفع تنگناهای فراروی صنعت کشور و رونق کالای ایرانی و خرید آن توسط هموطنان؛ شکل گرفته که امیدواریم در اولین جلسات سال آتی نتیجه امر ارائه و هر آنچه وظیفه سیستم بانکی در قبال تولید و حمایت از کالاهای ایرانی است با جدیت اجرایی گردد.

"محمدرضا تابش" در پایان تصریح نمود: همانگونه که رهبری فرمودند مردم هم در تولید کالای باکیفیت ایرانی و هم مصرف آن نقش اصلی و محوری را دارند و پیگیری تحقق این شعار و مطالبه گری آن می تواند عامل مهمی در اجرایی شدن آن باشد


منبع:http://www.tabesh-ardakan.com


 
صفحه اول | خبرها | یادداشت | آیینه تلاش | آلبوم تصاویر | زندگینامه | اردکان | سایتهای مرتبط | تماس