صفحه اولخبرهایادداشتآیینه تلاشآلبوم تصاویرزندگینامهاردکانسایت مرتبطتماس
  نسخه قابل پرینتنسخه قابل دانلودمعرفی این صفحه به دوستان

تاریخ ارسال: 3 فروردین 1397                                     کد خبر: 3260

تابش: بر هزینه کرد صحیح تسهیلات اشتغالزایی روستایی، نظارت لازم صورت گیردنماینده مردم اردکان در روز دوم عید نوروز با حضور در روستای حسن آباد انارکی، ضمن سرزدن به خانواده شهید محمدی، با مردم این روستا دیدار و گفت و گو کرد.

"محمدرضا تابش" در جمع مردم روستای حسن اباد انارکی گفت: حضورم در شروع سال جدید در روستاها برای عرض احترام و پاسداشت روستائیان عزیزی است که در منطقه خشک و کویری، برای مقوله تولیدات کشاورزی و دامی زحمت می‌کشند و با تلاش و سختکوشی مضاعف، کویر سخت و خشن را رام اراده  استوار خویش کرده اند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: طبق گزارش مرکز آمار ایران؛ از کل تولید ناخالص داخلی، ۴۱ درصد مربوط به بخش تولید و ۵۹ درصد مربوط به بخش خدمات است از طرفی، در تولید ناخالص داخلی؛ سهم تولید در اقتصاد شهری، ۲۶/۵ درصد است اما در اقتصاد روستایی این رقم ۸۱/۵ درصد می باشد.

"تابش" عنوان داشت: مناطق روستایی سهم قابل توجهی در تولید ناخالص داخلی کشور دارد و باید نسبت به سرمایه‌گذاری مولد و ایجاد اشتغال در روستاها اقدامات و برنامه‌های مناسب‌تری تدارک دیده شود.

عضو شورای عالی پول و اعتبار اضافه کرد: خوشبختانه از محل صندوق توسعه ملی ۱/۵ میلیارد دلار وام اشتغالزایی برای روستاها تصویب شده که رقم ریالی آن حدود ۶۰ هزار میلیارد ریال است و به همین اندازه نیز بانک ها باید منابع لازم را تامین کنند که مجموعه ۱۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات با نرخ ۴ درصد در مناطق روستایی و عشایری مرزی، مناطق  روستایی و عشایری معمولی ۶ درصد، نواحی صنعتی و شهرهای زیر ده هزار نفر با نرخ ۱۰ درصد توزیع می‌شود و به همین منظور نیز سامانه کارا برای ثبت‌نام طراحی شده است که اولویت پرداخت برای وام های جمعی و تعاونی‌ها بر اساس نیازها و اولویت های منطقه تعیین گردیده است.

نماینده مردم اردکان بر اهمیت نظارت بر هزینه کرد صحیح این تسهیلات تاکید کرد و گفت: با توجه به تعهد دولت مبنی بر ایجاد سالیانه ۱/۲ میلیون شغل؛ برنامه اشتغال فراگیر دولت و اشتغال روستایی در زمره طرح‌های که باید مراقبت شود تا به درستی اجرا شود و با توجه به تجربیات قبلی، نسبت به انحراف در بکارگیری منابع حساس بود.

"محمدرضا تابش" تاکید کرد: رونق کسب و کار روستایی باعث ماندگاری  جوانان در روستاها می شود و علاوه بر اثرات اقتصادی مثبت؛ مانع مهاجرت جوانان به شهرها و تشدید پدیده حاشیه نشینی و باعث جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی می‌شود

 نماینده مردم اردکان افزود: امیدوارم در استان یزد و شهرستای اردکان با هماهنگی لازم بین مسئولان امر، وام اشتغالزایی روستاییان به نحو مناسب و موثر توزیع و با نظارت دقیق، از به کارگیری آن غیر از ایجاد اشتغال مولد، جلوگیری به عمل آید.

"تابش" همچنین در بخش دیگری از سخنانش به جذب اعتبارات و اقدامات صورت گرفته در روستاهای شهرستان اشاره کرد و برخی پیگیری ها برای حل  نیازهای روستای حسن آباد انارکی را تشریح کرد.

نماینده مردم اردکان در بدو ورود به روستای حسن اباد، با خانواده شهید محمدی دیدار کرد و ضمن تبریک سال جدید ، از صبر و ایثار خانواده های معظم شهدا تجلیل کرد.


منبع:http://www.tabesh-ardakan.com


 
صفحه اول | خبرها | یادداشت | آیینه تلاش | آلبوم تصاویر | زندگینامه | اردکان | سایتهای مرتبط | تماس