صفحه اولخبرهایادداشتآیینه تلاشآلبوم تصاویرزندگینامهاردکانسایت مرتبطتماس
  نسخه قابل پرینتنسخه قابل دانلودمعرفی این صفحه به دوستان

تاریخ ارسال: 15 مهر 1397                                     کد خبر: 3312

نشست "آینده پژوهی، ابزار توانمند ارتقای سیاست های محیط زیست" در فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار برگزار شد


نشست "آینده پژوهی، ابزار توانمند ارتقای سیاست های محیط زیست" در فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار برگزار شد

نشست "آینده پژوهی، ابزار توانمند ارتقای سیاست های محیط زیست"  در فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس برگزار شد.

در این‌‌نشست که دکتر محمدرضا تابش رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، دکتر منتظرین و دکتر طاعتی رئیس و قائم مقام پژوهشکده مطالعات آینده دانشگاه امیرکبیر، دکتر محسن بهرامی بنیانگذار پژوهشکده مطالعات آینده دانشگاه امیرکبیر، دکتر فیروز رئیس پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار سازمان حفاظت محیط زیست و مهندس درویش کنشکر و فعال حوزه محیط زیست حضور داشتند، شرایط زیست محیطی و ضرورت های مهم‌ این‌ حوزه مورد بررسی قرار گرفت.

"محمدرضا تابش" در این نشست گفت : انتظار از آینده پژوهی و آینده پژوهان این است که طرح های منطبق بر واقعیت های زمانه جامعه و خواست مردم، متناسب با پیشرفت علم و تکنولوژی را ارائه نمایند.

وی با اعلام خبر تشکیل کمیته آینده پژوهی فراکسیون محیط زیست تاکید کرد: این‌ کمیته با جذب اساتید و کارشناسان و فعالان حوزه محیط زیست مسایل مهم‌ و حیاتی زیست محیطی را شناسایی و اولویت بندی کرده و در قالب طرح جامع، ده موضوع مهم را ارائه کنند.

رئیس فراکسیون محیط زیست افزود: این‌ کمیته می تواند برای هر یک از طرح ها و لوایح در دستور کار مجلس، نقطه نظرات و پیشنهادات جامع ارائه نماید و با همه مراکز پژوهشی بخصوص مرکز پژوهش های مجلس ارتباط بگیرد.

"تابش" خاطر نشان ساخت: اتاق فکر  فراکسیون محیط زیست باید برای اجلاس منطقه ای آسیا و آقیانوسیه  محیط زیست که سال آینده در ایران برگزار می شود ایده پردازی کند و به مجلس در تولید محتوای مناسب کمک نماید.

وی تصریح نمود: ضرورت دارد قاطبه همکاران نماینده و مرکز پژوه شها، برای مقوله آینده پژوهی ارزش ویژه ای قائل شوند.

نماینده مردم در پایان عنوان داشت: آماده ایم تا نظرات تخصصی صاحب نظران، کنشگران و دوستداران محیط زیست را در طرح ها و لوایح زیست محیطی دخالت دهیم و از مردم و سازمانهای مردم نهاد برای ایفای شایسته تر وظایف نظارتی استمداد می طلبیم.

در این‌ نشست؛ کارشناسان محیط زیست بر ضرورت توجه به مسائل آتی و مهم پیش روی محیط زیست کشور تاکید کردند و گفتند باید با بهره گیری از ابزار نو و تنظیم سند نوآوری و راهبردهای به روز و همچنین پشتیبانی فرهنگی و گسترش آموزش در تمامی مقاطع تحصیلی، برای محیط زیست کشور اقدامی فوری و عاجل صورت پذیرد.


منبع:http://www.tabesh-ardakan.com


 
صفحه اول | خبرها | یادداشت | آیینه تلاش | آلبوم تصاویر | زندگینامه | اردکان | سایتهای مرتبط | تماس