صفحه اولخبرهایادداشتآیینه تلاشآلبوم تصاویرزندگینامهاردکانسایت مرتبطتماس
  نسخه قابل پرینتنسخه قابل دانلودمعرفی این صفحه به دوستان

تاریخ ارسال: 23 آبان 1397                                     کد خبر: 3341

تابش مطرح کرد: لزوم تدوین سند توسعه برای ارتقای کیفیت فرآورده های کنجدی


نماینده مردم اردکان در مجلس، با تاکید بر برنامه ریزی جهت توسعه کشت کنجد در مناطق مستعد تولید در کشور، گفت: رویکرد مثبت مردم به محصولات کنجدی، لزوم افزایش کیفیت فرآورده های تولیدی را ضروری ساخته است.
سه‌شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۷
محمد رضا تابش

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا تابش در دیدار مدیرکل استاندارد استان یزد با بیان اینکه در سال های اخیر، تولید محصولات کنجدی در شهرستان اردکان به عنوان بزرگترین تولیدکننده کشور افزایش یافته است گفت: با تشکیل انجمن صنفی، خوشه فرآورده های کنجدی و پیگیری سازمان های مربوطه، شاهد روند نسبتا خوبی در این بخش هستیم هر چند بدلیل چالش های اقتصادی و تلاطم ارز، مشکلاتی در زمینه تامین کنجد وارداتی ایجاد شده است که باید وزارت صنعت و جهادکشاورزی، اقدامات حمایتی لازم را در این زمینه پیش بینی کنند.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر برنامه ریزی جهت توسعه کشت این محصول در مناطق مستعد تولید کنجد در کشور، افزود: اشتغال بالای این بخش در استان یزد و شهرستان اردکان، همچنین رویکرد مثبت مردم به محصولات کنجدی، لزوم افزایش کیفیت فرآورده های تولیدی را ضروری ساخته است و سازمان استاندارد نیز باید ضمن تعامل موثر با تولیدکنندگان، در جهت ارتقای سلامت محصولات تولیدی و تدوین استانداردهای لازم تلاش کند.

لزوم تناسب منطقی بین میزان تولید محصولات کنجدی در استان و بازار فروش آن

وی ادامه داد: مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی و پژوهشگاه استاندارد می توانند با همکاری یکدیگر در این زمینه موثر واقع شوند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: بازاریابی محصولات کنجدی اردکان و ارتقای تکنولوژی تولید از جمله موارد مهمی است که تولیدکنندگان و دستگاه های متولی مدنظر داشته باشند تا تناسب منطقی بین میزان تولید محصولات کنجدی در استان و بازار فروش آن در کشور  ایجاد شود.

نماینده مردم اردکان همچنین خواستار تدوین استانداردهای لازم و سند توسعه فرآورده های کنجدی با محوریت شهرستان اردکان به عنوان خاستگاه محصولات کنجدی ایران شد.

محمدحسین ماجدی مدیرکل استاندارد استان یزد نیز در این جلسه به برنامه های در دست اقدام برای تدوین استانداردهای لازم در تولید محصولات کنجدی اشاره کرد و درخصوص اجرایی شدن برخی از اقدامات، درخواست پیگیری و مساعدت از نماینده مردم اردکان را کرد./


منبع:http://www.tabesh-ardakan.com


 
صفحه اول | خبرها | یادداشت | آیینه تلاش | آلبوم تصاویر | زندگینامه | اردکان | سایتهای مرتبط | تماس