صفحه اولخبرهایادداشتآیینه تلاشآلبوم تصاویرزندگینامهاردکانسایت مرتبطتماس
  نسخه قابل پرینتنسخه قابل دانلودمعرفی این صفحه به دوستان

تاریخ ارسال: 10 آذر 1397                                     کد خبر: 3342

گفتگوی دکتر محمدرضا تابش با برنامه رادیویی نسیم صبح یزد به مناسبت روز مجلس🔹نماینده اردکان: مدرس نماد شجاعت، رک گویی، مقابله با استبداد، درستکاری، مردمداری و ساده زیستی بود

به مناسبت دهم آذرماه سالروز شهادت آیت الله مدرس و روز مجلس؛ نماینده مردم اردکان در گفتگو با برنامه رادیویی نسیم صبح یزد درخصوص برخی از اقدامات مجلس در یکساله گذشته مطالبی را عنوان و به سوالات پاسخ گفت.

نماینده مردم اردکان با تشریح وظایف قانون گذاری و نظارتی مجلس و اشاره به مهمترین قوانین مصوب طی یکسال گذشته، به تشریح برخی امور نظارتی قوه مقننه در این مدت پرداخت و گفت: تصویب قوانین برنامه و بودجه، هوای پاک، حفاظت خاک، تنوع زیستی، ممنوعیت تصدی بازنشستگان که شاید واجد ایرادات مختصری باشد اما راه را برای ایفای  مسئولیت توسط مدیران جوان باز کرد؛ تحقیق و تفحص از گمرک، ایمیدرو وصندوق ذخیره فرهنگیان، چگونگی اجرای خصوصی سازی بر مبنای سیاست های اصل ۴۴ و . . . از جمله این موارد است و تصریح نمود: برخی از این موضوعات در شئون اداری و اجرایی و عملکردی استان نیز موثر است.

"محمدرضا تابش" پرداختن به موضوعات مرتبط با زنان، جوانان، فرهنگیان، ورزشکاران، دانشگاهیان، کشاورزان، کارگران و حفظ حقوق قاطبه مردم را از جمله دغدغه های روزمره مجلس و نمایندگان ذکر کرد که در چارچوب وظایف تقنینی و نظارتی مجلس مورد اهتمام قرار می گیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس  عنوان داشت: بررسی قانون مالیات بر ارزش افزوده، اصلاح نظام بانکی و استقلال بانک مرکزی ، حمایت از محیط بانان و غیره از جمله دیگر موضوعاتی است که مجلس آماده ورود به آنهاست.

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس همچنین تصویب برجام و بررسی موضوعات مرتبط با FATF و Cft را از جمله موضوعات مهم مورد بحث در مجلس دانست که با نگاه کلان نگر ملی و حفظ استقلال کشور و توجه به برون رفت کشور و مردم از تنگناها، به آنها پرداخته شده و خواهد شد.

"تابش" در موضوع آب استان نیز عنوان داشت: مقرر شده براساس تقسیم کار انجام شده تنش و تشنج کمتر به مردم انتقال یافته و اطلاع رسانی ها بیشتر از طریق مسئولان اجرایی باشد.

وی به پیگیری امر از طریق دولت، وزارت نیرو، وزارت کشور، شورای امنیت کشور و‌ اخیرا ملاقات نمایندگان با رئیس مجلس که وزارت کشور مسئول تامین امنیت خط انتقال آب قلمداد شد اشاره کرد و با تشکر از صبوری مردم شریف استان اظهار داشت: آنچه را که حاکمیت مصوب کرده باید به مرحله اجرا درآید و دلیلی ندارد به جز موضوع تاثیر تغییرات اقلیمی؛ از ظرفیت خط لوله اول تنها حدود ۵۰ در صد آن به استان اختصاص یابد.

نماینده مردم اردکان تصمیم گیری در خصوص انتقال خط دوم از طریق بهشت آباد یا خرسان را واجد پیچیدگی های فنی و علمی دانست‌ که توسط مسئولان و صاحب نظران استانی و کشوری در حال بررسی است و بر مبنای خرد جمعی تصمیم لازم اتخاد خواهد شد.

وی تامین آب از طریق دریای عمان و خلیج فارس را پروژه مهم و تاثیرگذاری برای استان ذکر کرد که بخشی از آن توسط کنسرسیومی مرکب از صنایع معدنی استان های یزد و کرمان با این رویکرد که بخشی از نیاز مردم شریف استان هرمزگان نیز تامین شود، به سرعت در حال اجراست و در زمینه چگونگی مشارکت موسسه کوثر و بخش خصوص و کارافرینان استان نیز در این خصوص بررسی ها و رایزنی هایی درحال انجام است.

"محمدرضا تابش" در پایان گفت: از خداوند طلب توفیق داریم تا بتوانیم در جهت تامین منافع ملی و خواست ها و نیازهای مردم، قدم های موثری برداریم.

گفتنی است دهم آذرماه سالروز شهادت آیت الله مدرس، به عنوان روز مجلس نامگذاری شده است.


منبع:http://www.tabesh-ardakan.com


 
صفحه اول | خبرها | یادداشت | آیینه تلاش | آلبوم تصاویر | زندگینامه | اردکان | سایتهای مرتبط | تماس