صفحه اولخبرهایادداشتآیینه تلاشآلبوم تصاویرزندگینامهاردکانسایت مرتبطتماس
  نسخه قابل پرینتنسخه قابل دانلودمعرفی این صفحه به دوستان

تاریخ ارسال: 11 آذر 1397                                     کد خبر: 3344

جلسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درخصوص نهایی کردن گزارش تفریغ بودجه سال ۹۵، بررسی اعتبارات دیوان محاسبات و رسیدگی به مشکلات سندیکای پیمانکاران
در جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، کمیته بررسی کننده گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور، توضیحاتی ارائه داد و مقرر گردید گزارش جهت ملاحظه نمایندگان و قرائت از تریبون صحن علنی ارائه گردد.

همچنین درخصوص افزایش بودجه دیوان محاسبات، بدلیل تقویت ساختارها و بکارگیری نیروی انسانی جدید درسال ۱۳۹۸، تبادل نظر گردید و تصمیم گرفته شد با توجه به تقدیم لایحه بودجه سال آینده توسط دولت در اواخر هفته جاری، این ملاحظات هنگام بررسی لایحه بودجه درمجلس، لحاظ شود.

در ادامه جلسه، نمایندگانی از طرف سندیکای پیمانکاران به طرح مشکلات شان از جمله بیان علل اصلی رکود در کشور بدلیل عدم انجام بالای ۶۰ درصد از پروژه های اساسی دانستند و طولانی شدن سیر صدور مجوزها، جایگزینی اوراق مشارکت به جای اعتبارات برای مواعید چندساله که نقد کردن آنها منجر به پرداخت حدود ۵۰ درصد دیسکانت می شود و با توجه به تعدیل های موردنظر سازمان برنامه و بودجه که حدود سی درصد از حجم اعتبارات را کاهش می دهد؛ خواستار مساعدت های قانونی برای تقویت اعتبارات عمرانی شدند و معافیت حقوق و عوارض گمرکی برای نوسازی ناوگان ماشین آلات پیمانکاران و روانسازی تخصیص ارز و .. را درخواست کردند.

مسئولان سازمان برنامه و بودجه نیز به اقدامات حمایتی از پیمانکاران در هر دو بخش قراردادهای ریالی فاقد تعدیل و همچنین قراردادهای مشمول تعدیل  اشاره کردند و گفتند در موضوع محاسبه شاخص موقت سه ماهه تعدیل ها، ریسک تغییرات قیمت را می پوشاند. همچنین در موضوع خریدهای ارزی ما به التفاوت ارز نیمایی در نظر گرفته می شود.

در پایان مقررشد پیگیری های موثرتری از طرف کمیسیون برنامه و بودجه در تعامل با سندیکای پیمانکاری و سازمان برنامه و بودجه به عمل اید تا با رفع موانع موجود، هم پروژه ها از سرعت عمل بیشتری برخوردار شود و هم جامعه پیمانکاری از این مخمصه رها گردد.


منبع:http://www.tabesh-ardakan.com


 
صفحه اول | خبرها | یادداشت | آیینه تلاش | آلبوم تصاویر | زندگینامه | اردکان | سایتهای مرتبط | تماس