3145
تابش: جهت گیری نظام آموزشی کشور باید به سمت بازار کار باشدنماینده مردم اردکان در بازدید از مراکز آموزش فنی و حرفه ای این شهرستان با بیان اینکه تلفیق آموزش های نظری و عملی می تواند مهارت و بهره وری نیروی انسانی را افزایش دهد گفت: اجرای صحیح دوره های آموزش فنی و حرفه ای بسترساز حرفه آموزی و خوداشتغالی است و به کاهش مشکل بیکاری کمک می کند.

"محمدرضا تابش" تصریح کرد: آموزش های برنامه ریزی شده در این مراکز باید متناسب با وضعیت بازار کار باشد تا امکان بیشتری برای جذب جوانان در فعالیت های تولیدی و اقتصادی فراهم گردد.

عضو هیات امنا ی دانشگاه یزد تقاضای بعضا ۶۰ درصدی فارغ التحصیلان دانشگاهی برای کسب آموزش های مهارتی را نشاندهنده ناکارآمدی نظام آموزش عالی دانست و افزود: جهت گیری نظام آموزشی کشور نیز باید به سمت بازار کار باشد نه تقاضای اجتماعی که مدرک گرایی را ترویج کند.

وی عنوان داشت: تهیه تجهیزات مناسب و به روز کارگاه ها، استفاده از مربیان مجرب و تعیین طول دوره کافی برای برگزاری کلاس ها، از جمله مواردی است که باید در مراکز فنی و حرفه ای به آن توجه شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: تامین سرمایه برای ایجاد شغل پایدار از جمله مشکلات حرفه آموزان است که می توان با پیش بینی این موضوع به هدف اصلی یعنی خوداشتغالی آنان کمک شایانی کرد.

"تابش" همچنین بر ارتباط مستمر و هدفمند مراکز فنی و حرفه ای با بخش های مختلف اجرایی، صنعتی و اجتماعی تاکید کرد.

گفتنی است در این بازدیدها که مدیرکل فنی و حرفه ای استان و جمعی از مسئولان شهرستان، محمدرضا تابش را همراهی می کردند، وی از کارگاه های مختلف فنی و آموزشی بازدید و از نزدیک با حرفه آموزان به گفت و گو پرداخت.