3173
تابش: انجام پروژه های گازرسانی گامی برای کاهش مشکلات زیست محیطی است / صنایع مسئولیت پذیر باشند


نماینده مردم اردکان در مجلس، گفت:اجرای پروژه های گازرسانی به روستاها علاوه بر تامین زیرساخت های توسعه و کاهش زمینه های آلایندگی محیط زیست، پویایی روستاها به عنوان کانون های تولید و اشتغالزایی را در پی دارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مراسم پایان گازرسانی به روستاهای باقیمانده بخش عقدا با حضور استاندار یزد، نماینده مردم اردکان و جمعی از مدیران استان و شهرستان و مسئولان و مردم محلی در روستای فخرآباد برگزار شد.

محمدرضا تابش در این مراسم با اشاره به تنگناهای اقتصادی و معضلات زیست محیطی در کشور گفت: اجرای پروژه های گازرسانی به روستاها علاوه بر تامین زیرساخت های توسعه و کاهش زمینه های آلایندگی محیط زیست، پویایی روستاها به عنوان کانون های تولید و اشتغالزایی را در پی دارد.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سرانه هزینه شده برای اجرای این پروژه به ازای هر خانوار حدود  ۴ میلیون تومان است، افزود: این هزینه 2.5 برابر متوسط کشوری است و اهمیت توجه مسئولان دولتی و  استان برای خدمت رسانی حداکثری در روستاها و مناطق کمتر بهره مند را نشان می دهد.

مسئولان بدون اغماض مشکلات زیست محیطی را پیگیری کنند

وی نیمی از مصرف گاز استان را متعلق به این شهرستان دانست و ادامه داد: وجود صنایع بزرگ در کنار مزیت ایجاد اشتغال و ارزش افزوده برای شهرستان، باعث بروز چالش هایی نیز شده است که باید با تدبیر و برنامه ریزی نسبت به رفع آن اقدام کرد و همچنان که بارها تاکید شده واحدهای صنعتی باید مسئولیت پذیر باشند و مسئولان نیز بدون اغماض مسائلی همچون مشکلات زیست محیطی را پیگیری کنند. 

این نماینده مردم در مجلس دهم،  با اعلام اتمام عملیات گازرسانی به تمام روستاهای بخش مرکزی و بخش عقدا، یادآور شد: مقدمات طرح بزرگ گازرسانی به بخش خرانق نیز مهیا شده و بزودی این پروژه نیز کلنگ زنی خواهد شد.

وی از حضور و اهتمام استاندار محترم و مسئولان پروژه گازرسانی و همراهی مردم منطقه تشکر و سپاسگزاری کرد.

گفتنی است پروژه گازرسانی به روستاهای فخرآباد، زرجوع، خواستکوه و بلیل و دوگان و پازر با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید و بدین وسیله تمام روستاهای بخش عقدا از نعمت گاز سراسری بهره مند شدند.