3249
بازدید نماینده مردم اردکان از سومین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر کشور/ انتقاد "تابش" از کم رونقی غرفه های استان یزد نسبت به گذشتهنماینده مردم اردکان ظهر امروز از سومین نمایشگاه توانمندی های روستایی و عشایری کشور در محل نمایشگاه دائمی تهران بازدید کرد و همراه با سید ابوالفصل رضوی رئیس ستاد توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و فاطمه سلحشوری و سیده فاطمه ذوالقدر رئیس و نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی،  به تماشای آئین سنتی خواستگاری و عروسی یزد که توسط گروه هنری نغمه به اجرا درآمد نشست.

"محمدرضا تابش" همچنین طی سخنانی در اختتامیه این نمایشگاه، با تبریک سالروز ولادت حضرت زهرا ی مرضیه و روز زن و مادر؛ جامعه فاطمی را جامعه ای دانست که مردان و زنانش حضرت فاطمه(س) را الگو قرار دهند و در نشر فضایل انسانی، مسئولیت پذیری، تکلیف مداری و عمل به آموزه های دینی و اخلاقی، همچون آن حضرت عمل کنند.

 وی اهتمام دولت و همت مهندس رضوی در برگزاری سومین سال برگزاری این نمایشگاه را ستود و افزایش دو و نیم برابری غرفه های نمایشگاه، نسبت به سال گذشته، اجرای برنامه های هنری و فرهنگی که معرف سنن و آداب و رسوم هر منطقه است، همچنین حضور خوب شرکت های دانش بنیان، فعالیت استارت آپ ها و راه اندازی دی جی کالای روستایی را قابل تقدیر دانست.

نماینده مردم اردکان در عین حال از وضعیت غرفه استان یزد که کم رونق تر از سال گذشته بود انتقاد کرد.

سید ابوالفضل رضوی نیز با استقبال و تشکر از حضور نمایندگان مجلس در این نمایشگاه، از حمایت مجلس در خصوص اختصاص ۱/۵ میلیارد دلاری وام اشتغال زایی روستایی قدردانی کرد.

در ادامه، سلحشوری و ذوالقدر نمایندگان مردم تهران نیز این نمایشگاه را آئینه تجلی توانمندیهای روستاییان و عشایر کشور دانستند و برگزاری این گونه نمایشگاه ها را عاملی برای به خودباوری رساندن روستائیان و‌ رونق تولید در روستا ذکر کردند.

همچنین در پایان مراسم به تعدادی از بانوان فعال شهرستان اردکان، ازطرف نماینده مجلس هدایایی اهدا شد.

گفتنی است سومین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر کشور از ۱۵ تا ۱۸ اسفندماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد