3272
عضو ناظر مجلس در شوراي پول و اعتبار: سوءمديريت در بازار ارز مشهود است/ بالا بردن نرخ سود بانکی راه‌حل کنترل بازار نیست


محمدرضا تابش عضو ناظر مجلس در شوراي پول و اعتبار با اشاره بِه نابساماني قيمت ارز گفت: بالا رفتن قيمت ارز متاثر از جو رواني و عدم مديريت صحيح است .

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در گفت‌وگو با عصر ایران ادامه داد: فضاي كسب و كار و اقتصاد داخلي به زعم فعالان اقتصادي امن نيست و سرمايه هايشان را از كشور خارج مي كنند در واقع همين نيمچه سرمايه دار و سرمايه گذاري نيز كه داريم سرمايه هايشان را از كشور خارج مي كنند .

نماینده مردم اردکان یزد در مجلس خاطر نشان کرد: بحث ارز موضوع چالشي است كه در جلسه روز سه شنبه شوراي پول و اعتبار مورد بحث و بررسي قرار مي گيرد و با حضور نمايندگان هر سه قوه راهكارها مورد بررسي قرار مي گيرد.

وي با اشاره با بالا بردن نرخ سود بانكي در سال ٩٦به عنوان يكي از راهكارهاي كنترل بازار ارز گفت :اين راهكار تاثير گذار نيست و مقدار كمي پول سرگردان جذب شد .

این نماینده اصلاح طلب مجلس با انتقاد از وضع موجود تاكيد كرد: سوءمديريت در ايجاد وضع موجود كاملا مشهود است. ما نياز بِه مديريت قوي و راهكارهاي اساسي براي ساماندهي اين وضع داريم .

وي با اشاره با تماس تلفني خود با وزير اقتصاد در اين زمينه گفت:تماس من براي انتقاد از وضع موجود بود و مطرح كردم چرا بايد وضعيت طلا و ارز اينگونه باشد. اين نابساماني زمام كار از دست دولت خارج مي كند كه آقای وزير نيز ابراز تاسف كرد و گفت كه بايد اين روند اصلاح و وضع موجود سامان يابد.