3276
تابش: تفاهم در مسائل ملی و اولویت ها برای حل مشکلات کشور یک ضرورت است
نماینده مردم اردکان در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان یزد که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد گفت: کشور با مشکلات متعددی روبرو است که بخشی ریشه در گذشته دارد و برخی مسائل و آسیب های نوظهور و نوپدید، متاثر از تحولات فناورانه، تحولات اجتماعی ایران و تغییرات جهانی است.

"محمدرضا تابش" تصریح کرد: تفاهم بر سر مسائل ملی و اولویت های کشور یک ضرورت کاملا محرز است و حل مشکلات کاملا امکانپذیر است و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند اگر کشور مشکلات بزرگ دارد، فرصت های متنوعی هم دارد.

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس ادامه داد: مهمترین خطر برای کشور این است که چشم انداز و افق های آینده، مرتب در معرض تهدید قرار می گیرد؛ مخالفان ایران و انقلاب اسلامی همیشه بر طبل تبلیغات منفی می کوبند که برای خنثی کردن این امر باید اعتماد به حاکمیت و امید مردم را بالا برد و مشارکت ملت در همه زمینه ها را افزایش داد.

وی تاکید کرد:  لازمه این امر تفاهم و گفتگو و درنتیجه اجماع بر سر همه مسائل اساسی کشور است، امروز بیش از همه زمان ها ضرورت دارد موانع این گفتگو و تفاهم و همکاری مرتفع شود.

نماینده اردکان ادامه داد:  رفع موانع و محدودیت ها و فراهم کردن زمینه مشارکت همه جریان‌های سیاسی و نیروهای دلسوز کشور و قرار گرفتن آنها زیر چتر نظام از اولویت های امروز ماست که بی شک با هدایت رهبری عزیز می‌تواند فضای تازه ای از امید و همدلی به وجود آورد.

 عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: علی رغم آنکه سال گذشته کشور با چالش‌ها و مشکلاتی مواجه بود؛ اما در عین حال باید از مجموعه اقدامات مثبتی که توسط دولت انجام شد تشکر کنم.

"تابش" با تشریح عملکرد اعتبارات کشور در سال گذشته عنوان داشت: اهتمام به انضباط مالی و  بودجه ریزی عملیاتی گرچه با اشکالاتی نیز همراه است قابل تقدیر بود.

نماینده مردم اردکان همچنین به تبیین وضعیت اعتبارات و نیازهای استان یزد پرداخت و گفت: تامین اعتبار پروژه های آبرسانی به استان؛ تخصیص کامل اعتبارات سفر مقام رئیس جمهور ، تفویض برخی اختیارات به استان، تخصیص اعتبارات بر اساس واقعیات استان و ... از جمله درخواست های استان می باشد.

وی همچنین در ابتدای سخنانش با تبریک مبعث پیامبر اعظم(ص) و خیرمقدم به دکتر نوبخت ؛ از زحمات رئیس سابق سازمان برنامه و بودجه قدردانی کرد و برای رئیس جدید این سازمان در استان آرزوی موفقیت کرد.

گفتنی است محمدباقر نوبخت در سفر به استان یزد، ضمن ادای احترام به مقام شامخ حضرت آیت الله صدوقی، شهید محراب، در شورای برنامه ریزی و توسعه استان و تودیع و معارفه روسای سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان شرکت کرد.