3430
تابش با انتقاد از قطع اینترنت: اینترنت برای جامعه مانند اکسیژن است


محمدرضا تابش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با بیان اینکه امروز اینترنت برای جامعه مثل اکسیژن است، گفت: اینترنت در همه بخش‌های علمی، اقتصادی، سیاسی، تبادل اطلاعات، ارائه آمار و ارقام و تبادلات خانوادگی استفاده می‌‎شود لذا با توجه به اهمیت آن و تأثیر آن در زندگی مردم، حکومت‌ها در این حوزه باید سنجیده رفتار کنند تا نه تنها سوء استفاده‌ای در این مسیر صورت نگیرد بلکه موجب رشد و بالندگی جامعه هم شود.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ممکن است از اینترنت سوء استفاده‌هایی هم صورت گیرد که این مسئله در حوزه مقوله‌های امنیتی می‌گنجد، افزود: باید جلوی سوء استفاده افرادی که مخرب هستند و به مصالح جامعه و امنیت ملی فکر نمی‌کنند، گرفته شود.

وی ادامه داد: استفاده از اینترنت داخلی و ملی یکی از راه‌های جلوگیری از سوء استفاده ها است ولی برای این مهم بسترهای اینترنت داخلی باید در طول سال‌های گذشته فراهم می‌شد تا در شرایطی که اینترنت جهانی قطع شود، بتوانیم از اینترنت داخلی استفاده کنیم ولی در حال حاضر بسیاری از فعالیت‌های دانشگاهی و ... مختل شده است.

تابش اضافه کرد: از سوی دیگر وقتی در جامعه فضای مساعد برای تفریحات سالم از جمله فعالیت‌های موسیقیایی یا ورزشی فراهم نیست، اینترنت و شبکه‌های اجتماعی می‌تواند بسیاری از این خلأها را پر کردند لذا محرومیت از آن می‌تواند تبعات روحی، روانی و حتی امنیتی به دنبال داشته باشد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مقرر شد در مجلس از وزیر ارتباطات و مسئولان شورای عالی امنیت ملی دعوت شود تا علت محدودیت دسترسی به اینترنت را جویا شویم؛ البته که وقتی اشرار از این فضا سوء استفاده می‌کنند از قطع موقت آن ناگزیر بوده‌ایم ولی استمرار قطعی اینترنت به هیچ عنوان مطلوب نیست چرا که آثار تبعات بدی به دنبال خواهد داشت./