3431
تابش با اشاره به کاهش اعتراضات در پی افزایش نرخ بنزین: جداشدن صف مردم از اغتشاش‌گران بیانگر بلوغ فکری جامعه است


محمدرضا تابش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت درباره‌ مسائل پیش‌آمده پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت گفت: مردم بلوغ فکری خود را در حد اعلاء نشان دادند و حتی اقلیتی که شاید فریب خورده بودند، وقتی به این باور رسیدند که نقشه دشمنان در حال اجرایی شدن است، صف خود را جدا کرده و از این رو اعتراضات فروکش کرده است.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در این راستا اظهار کرد: جناح ها و گروه های سیاسی و احزاب علی رغم داشتن انتقادات دم فروبستند تا این موضوع مردم را تهییج نکند و همچنین مورد سوءاستفاده آمریکایی ها قرار نگیرد؛ مسئله ای که صراحتا در موضع گیری وزیر امورخارجه این کشور مشهود بود زیرا آنها به هیچ وجه خواستار وجود آرامش در ایران نیستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه شب گذشته در ماهشهر با تیربار به سمت مردم شلیک شده که نشان می دهد گروه های ضدانقلاب و اشرار دست به این اقدام زده اند، تصریح کرد: البته با توجیهی که صورت می گیرد کشور به سمت آرامش حرکت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه مجموعه مسئولان کشور باید سنجیده تر عمل می کردند زیرا سابقه اعتراضات خفیف‌تر یا شدیدتر اعتراضات وجود داشت، ادامه داد: وقتی قرار است تصمیمی گرفته شود که همه مردم از آن احساس خطر یا ضرر می کنند، می توانستیم تصمیم مناسب تری اتخاذ می کردیم.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تلاش خواهیم کرد در حین اجرای تصمیم فوق نقاط قوت و ضعف مشخص شود تا زمانی که بودجه سال آینده کشور تصویب می شود، پیشنهاداتی ارائه کنیم تا موضوع مصرف سوخت که مسئله زیست محیطی است مورد توجه قرار بگیرد و همچنین رضایت مندی مردم و توسعه زیرساخت ها و ناوگان حمل و نقل عمومی کشور نیز حاصل شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رهبر معظم انقلاب روز یکشنبه در درس خارج فقه با اشاره به طرح مدیریت مصرف سوخت فرمودند در این کار سررشته ندارم و نظرات کارشناسی نیز متفاوت است اما گفته بودم اگر سران سه قوه تصمیم بگیرند از آن حمایت می‌کنم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: سران قوا به پشتوانه کارشناسی یک تصمیمی گرفتند و طبعاً باید اجرا شود یقینا برخی مردم از این تصمیم نگران و ناراحت می شوند یا به ضرر آنهاست اما تخریب و آتش زدن کار مردم نیست کار اشرار است./